1194813
Reidar Särestöniemi
(1925-1981)
Reidar sÄrestÖniemi, "sydÄnlumet".

REIDAR SÄRESTÖNIEMI, "SYDÄNLUMET"

Sign. -67. Öljy ja tempera kankaalle 130x130 cm.

Kunnostettu.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Sijainti: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500
Alkuperä - Provenienssi

Galerie Bengtsson, sen jälkeen periytynyt samassa perheessä.

Näyttelyt

Galerie Bengtsson, Tukholma 17.11.-6.12.1967.

Kirjallisuus

Teos näkyvissä Juha Ilvaksen kirjassa "Reidar Särestöniemen maailma", Matti Saarnion valokuvassa sivulla 185.

Ota yhteyttä
Laura Pohjola
Helsinki
Laura Pohjola
Asiantuntija moderni taide ja nykytaide
+358 (0)50 428 2146

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Lähetä viesti
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Tarjottu
20 000
210 682
22 212
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 EUR
Pohjahintaa ei ole saavutettu
Tehdyt tarjoukset (4 tarjousta)
28. marras 17:40
20 000 EUR
24. marras 5:06
16 000 EUR
23. marras 14:34
15 000 EUR
23. marras 11:14
5 000 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CET mukaisia