227
70443

SERVISDELAR,

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Vasarahinta
5 000 SEK
SERVISDELAR,

14 delar, porslin, underglasyr. Rörstrand 1920-tal. Bestående av 7 mattallrikar (24,2), 6 assietter (17) samt kakfat på fot (22,5). Brämet med dekor i relief av cyklamen i rosa och grönt.

Lagning (kakfatet).

Täydennyslista

Assiett samt kakfat med lagning.