919
71811

SKÅL,

Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Vasarahinta
7 500 SEK
SKÅL,

glas. Daum, Nancy, Frankrike, jugend. Överfång med etsad dekor av blad och bär i färger, två påklippta sniglar som hänklar. Signerad Daum Nancy. Höjd 10,5, längd 15,5.

Spricka, nagg på sniglarna.

Täydennyslista

A crack near by foot approx 5 cm longue. Small chips to the heads of the snails.