A FRENCH EMPIRE SOFA.

A FRENCH EMPIRE SOFA.

Mahognyfanérad med förgyllda och svärtade detaljer. Som armlän svanar. Längd 183 cm.

Myöhempi verhoilu. Kunnostettu. Vähäisiä tahroja. Vähäistä kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Proveniens Rosendals slott, Helsingborg. Slottsauktionen 2014.

Lähtöhinta
20 000 SEK