CARL LARSSON, etsning, II état av II, utförd 1901.
"MIN KÖKSA OCH MIN TVÄTTERSKA". Upplagan 25 ex signerade + 425 ex osignerade. 24,8 x 21,3 cm, bladstorlek 39,5 x 29,8 cm.
Gulnad. Mindre reva i kanten.
Hjert & Hjert 45.