CHIFFONJÉ, omkr 1900.

CHIFFONJÉ, omkr 1900.

Valnötsfanerad. Rak form med snedställda hörn. Fyra lådor. Skrivinredning bakom klaff. Nyckel finns.

Två knoppar i smålådorna utbytta. Klaffen sprucken från båda håll. Nyckel till klaffen saknas. Slitage, smärre skador.

Lähtöhinta
4 000 SEK