GOLVUR, allmoge, 1800-tal.

GOLVUR, allmoge, 1800-tal.

Polykrom bemålning i blått med dekor av blomsterslingor. Urtavla märkt MML Mora. L 42, B 20, H 202. Nyckel finns.

Senare bemålning. Slitage. Kompletterat. Lod o pendyl finns.

Lähtöhinta
1 200 SEK