POTTSKÅP, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början.

Gråmålat. Front med dörrpar, utdragsskiva samt låda. Dekor av kannelyr. L 48, B 38, H 67. Nyckel finns.

Slitage. Senare bemålning. Delvis renoverat. Sprickor.

Lähtöhinta
3 500 SEK