Mattallrikar 27 st, djupa tallrikar 15 st, förrättstallrikar 21 st, brödassietter 19 st, mindre assietter 3 st, uppläggsningsfat rund 2 st, karotter 2+1 st, såsskålar 2 st, uppläggningsfat div 6 st och mindre skålfat.
Bruksslitage och enstaka nagg.