VITRINSKÅP, gustaviansk stil, märkt Svensk Provins, sent 1900-tal.

Vitmålat med patinering. Raka sidor, glasade pardörrar med rombformad dekor. Fyra korta kannelerade ben. Kröndekor av blommor med bandrosett. L 93, b 39, h 210. Nyckel finns.

Slitage, repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK