KARIN BJÖRQUIST, "Nobel", servisdelar, 25 dlr, benporslin, Rörstrand, 1900-talets slut.

Bestående av:
12 gula mattallrikar diam 25,5 cm
1 grön mattallrik diam 25,5 cm
12 gröna förrättstallrikar diam 22 cm

Bruksskick, smärre repor, varierande slitage på guldkant. Glasyrnagg förekommer på tallrikarnas undersida.

Lähtöhinta
6 000 SEK
 Piilota
 Näytä lisää

Important Timepieces 655

1. Rolex, Datejust, ca 1988.
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous:
- SEK