ARNOLD KROG, a 'Blå Vifte' part dinner and coffee service, Royal Copenhagen, Denmark. (45 pieces).

Bestående av:
7 skålar, 11525, 17,5 cm.
12 tallrikar, 11519, 25,5 cm (2 med nagg).
13 fat, 11521, 19,5 cm.
1 serveringsfat, 11509, längd 42 cm.
1 serveringsfat, 11508, längd 38,5 cm.
2 serveringsfat, 11507, längd 30 cm.
1 fat, 11505, 28,5 cm (nagg).
1 skål med lock, 11506, 13,5 cm.
1 fat, 11551, längd 21 cm.
1 såsbåt, 11550, längd 22,5 cm.
1 kanna, 11556, höjd 9,5 cm.
1 skål, 11525, 17,5 cm (kantlagning).
1 skålfat, 11529, 13,5 cm.
2 koppar med 3 fat, 11534, diameter på fat 17,5 cm.
1 äggkopp, 11504.

Wear. Few with chips and damages.

Lähtöhinta
5 000 SEK