SALONGSGRUPP 12 dlr Louis XVI-stil 1900-talets första hälft
Vitmålade och förgyllda, skuren dekor, fast stoppad sits och rygg, bordets diameter 80, höjd 76 cm, soffans längd 129 cm, sitthöjd 48 cm, piedestalernas höjd 60-100, diameter 30 cm
Värinlähtöä. Tahroja. Jälkiä. Naarmuja.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?