12 bibliofilupplagor, ibland med särskild inbindning, numrerade samt med signerade och numrerade grafiska blad, som regel löst bifogade.
Omfattar:
Manker, Medmänniskor i norr (1978), 198/360, 2 sign. färglitogr. av Folke Ricklund och 1 gravyr av Jan Manker.
Ingegerd Möller: Nära marken (1980), 155/260, 1 sign. lito.
Czeslaw Milosz (Nobelpriset i litteratur 1980), Samlade dikter 1931-1987 (1988), 18/325, signerad av Milosz + 1 sign. träsnitt av Tommy Östmar.
Gunnar Harding, Stjärndykaren (1987), 4/100, sign. av Harding och Olle Kåks + 1 sign. färglito. av Olle Kåks.
Stig Claesson, De tio budorden (1984), 158/200, sign. + 1 sign. färglito.
Hans Viksten, Från mina sinnen (1978), 50/360, sign. + 4 sign. färglitografier.
Delblanc & Ljunggren, Sörmland i minnet (1989), 10/300. Sign. av Delblanc + 1 sign. färglito av Ljunggren.
Martin Strömberg, Reinhold Ljunggren (1979), 158/360, 1 sign. färglito.
Eugen Wretholm, Gustav Rudberg (1980), 1 sign. färglito 144/360.
Göran Sellgren, Lennart Jirlow (1978), 197/350, + 1 sign. färglito.
Anne Lidén, Sven Ljungberg målare (1986), 14/200. Signerad + 1 sign. träsnitt på frampärmen.
Ulf Linde, Karl Axel Pehrson (1987), 175/200, + 1 sign. färglito.
.