Floral dekor i polykroma emaljfärger. Skål, balusterformad lockurna, 2 tekannor, 3 udda koppar, två mindre fat, oktagonal lockurna, vas, pilgrimskrus. H 2-24. Ett udda lock medföljer.
Slitage, nagg, sprickor, lagningar. En tekanna saknar lock.