BOKSKÅP, empire, 1800-talets första hälft.

Björkfanér. Två dörrar med glas och spröjsverk. Sidor med parställda karyatider. Tassfötter. Krön med äggstavsdekor. L 133, B 54, H 182.

Skador. Slitage. Hyllplan saknas. Lös dörr. Delar saknas. Glasdörr med spricka.

Lähtöhinta
8 000 SEK