ALEXANDER CALDER, "Derriere le Miroir", 2 st, No 173, okt 1968 och no 201, jan 1973, med originallitografier, utgivna av Maeght.
1968 med 6 färglitografier. 1973 komplett med 4 färglitografier. Båda 38 x 28.
Slitage. Mapp ställvis gulnade. Fläckar. Veck. Revor. Enstaka blad med veck.