KANNA på RECHAUD, silver, bl a J C Thorning, Köpenhamn 1855 resp 1921.

Cylindrisk kanna (1855) med blomknopp, svängd hänkel och pip. På rechaud (1921) med svängda ben. Tot h 24.

Gravyr, slitage, benbrickor med lagning. Ursprungligen ej sammanhörande.

Lähtöhinta
2 500 SEK