VITRINSKÅP. England 1800/1900-tal.

Nyckel. Svängt krön, något utskjutande mittparti med spröjs, glasad dörr och sidor, svängda ben. Intarsiadekor av mönster och blomsterurnor. Insida klädd i blå textil. L 112, B 38, H 188.

Fanerskador, sprickor, fläckar på tyg.

Lähtöhinta
4 000 SEK