FAT, porslin, Kina, 1800-talets senare hälft.

Dekor i underglasyrblått, oktagonal form med konturerad kant. 40,5 x 40,5.

Smärre tillverkningsdefekter i glasyren. Slitage.
Spricka.

Lähtöhinta
2 000 SEK