SALONGSGRUPP, 10 delar, stileklekticism, 1910-tal.

Mahogny. Bestående av soffa, 3 stolar (en med udda klädsel), 2 banketter (en med ryggstöd, en utan), 2 karmstolar, 2 runda bord. Mässing- samt pärlemorinlägg. Grön sidenklädsel.
Soffa: L 124 Borden: Diam 72/58, H 65/61.

Slitage. Senare lackat, skador i lacken. Fanérskador. Mässingsinlägg trasiga/borta på vissa ställen. Lagningar. Sliten klädsel med fläckar. Vattenskada på det minsta bordet.

Lähtöhinta
10 000 SEK