BYRÅ, Kunglig ägarmärkning a tergo, 1900-talets början.

Rektangulär form, med två lådor. Vit- samt gråmålad. Marmorerad träskiva. Kunglig ägarmärkning á tergo på pappersetiketter för Kronprinsparet Gustaf Adolf och Louise resp Konung Gustaf VI Adolf. L 101, B 50, H 78.

Färgbortfall. Bruksslitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK