LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1800-tal.

Vit marmorfot. Blått stamglas. Urnformad ljuspipa i mässing. H 23.

Slitage. Repor. Senare glas. Smärre nagg på socklarna.

Lähtöhinta
4 000 SEK