Ando Utagawa Hiroshige II (Utagawa Shigenori)

(Japani, 1826-1869)
(Japani, 1826-1869)

HIROSHIGE II, träsnitt, 4 st, 1800-tal.

Landskapsscener med figurer, ett stadsmotiv. Två oramade. 16x22 - 23x34.

Smärre fläckar. En med kraftiga missfärgningar från tidigare uppfästning. En lös i ramen. Smärre hål och skador.

Lähtöhinta
4 000 SEK