OFFICERSUNIFORM, 3 delar, ca storlek 46, Sverige 1900-talets första hälft/mitt.

Troligen kaptensuniform. Blått tyg, gul ståndkrage, axelklaffar med Konung Gustaf VI Adolfs krönta namnchiffer. Släpspänne. Uniformsjacka, byxor, rock.

Slitage, fläckar, något enstaka smärre hål.

Lähtöhinta
2 500 SEK