Fanerad med mahogny. Uppfällbar skiva med inre spegel samt skiva av kolmårdsmarmor. 3 sarglådor. L 78. B 45. H 73. 3 hjultrissor medföljer. Nyckel finns.
Marmorskiva med spricka. Bordsskiva med spricka. Repor. Slagmärken. Fanerskador.