SERVISDELAR, tre stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått av insekter och blommor. Längd 23,5-38 cm.

Skador, lagningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK