SERVISDELAR, 13 st, porslin, "Valencia" Ulla Procopé, Arabia, Finland, 1900-talets mitt.

Dekor i koboltblått på vit botten. 6 tekoppar med fat, 6 assietter diam19,5, ostkupa med träfat, diam 19.

Smärre bruksslitage. Enstaka delar med krackelyr i glasyr.

Lähtöhinta
2 000 SEK