VAXLJUSSTAKE, KALENDERDOSA SAMT STRYKJÄRN, mässing, 1800-tal.

Vaxljusstake märkt BBD 17/8 1857. H 21. Kalenderdosans L 16. Strykjärnet med trähänkel H 6.

Repor. Några bucklor. Strykjärnet saknar lod.

Lähtöhinta
1 000 SEK