SOCKERSKÅL, silver samt glas, Peter & Ann Bateman, London, England, 1797. Total silvervikt 207 g.

Båtformad på fot, fällbart handtag med blå glas insats. L 17, b ca 11, h ca 12.

Slitage, repor, nagg på glasinsats.

Lähtöhinta
2 500 SEK