DOKUMENT

Troligen 1700-talets mitt.

"Konung Carl XI:s syn på Rikssalen", dubbelt ark. Bladstorl 33 x 20,5. Påhittad berättelse om en spöksyn Konung Karl XI hade i Rikssalen på Stockholms slott år 1697. Möjligen tillkommen i samband med det svenska tronföljarvalet 1743. Berättelsen har även tryckts under 1800-talet och omtalats i samband med andra spöksyner såsom den på Karlberg.
Fullständig avskrift medföljer.

Esineen kunto

Hårt slitage, veck, fläckar, skador.

Ota yhteyttä asiakaspalveluumme

Puhelin
Lähetä viesti

MITÄ KULJETUS MAKSAA?

Kotiinkuljetus, asiamiehelle, noutopisteeseemme

Katso mitä kotiinkuljetus maksaa. Kysymyksiä? Klikkaa tästä.

Mahdolliset kujetusvaihtoehdot ja rahtihinnat tälle esineelle.

    Kuljetustilaus tehdään voitetun huutokaupan jälkeen Omat sivut -kohdassa.

    Huutokauppa päättyi:
    CET

    Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?
    Pohjoismaiden korkeimmat loppuhinnat meidän kauttamme myytäessä.

    Ota meihin yhteyttä