MINIATYRPORTRÄTT, 5, st, Tyskland, 1700/1800-tal.

Ovala porträtt i bröstbild. Ramar i mässing. 4 st tidigt 1800-tal. En troligen från slutet av 1700-talet. B 5-7,4. H 11-6,5.

Slitage. Ej examinerad ur ram.

Muut tiedot

Enligt uppgift från Dresden. Tyskland.

Lähtöhinta
3 000 SEK