Korut
292958

SMYCKESET, 6 delar, 18k guld cabochonslipade lapis lazuli, 1900-tal. Tot vikt ca 72 g.

Centralt placerad cabochonslipade lapis lazuli med genombruten dekor i 18 k guld. Ring, oval med genombruten dekor, str 16,75/53. Ring, str 18,5/58. Hänge, ovalt. Hänge, trepassform. Örhängen, ett par, droppformade. Örhängen, ett par, ovala. L 2,5-6.

Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
8 200 SEK