OKÄND KONSTNÄR, olja på pappannå, ett par, 1700-talets slut.

Mansporträtt föreställande: "Trumpetaren Daniel Elias Wädich I Sitt 50de Åhr Afbildat af Johan Lüütkman 1790" enligt text a tergo. Damporträtt troligtvis föreställande hans hustru Magdalena Juliana Heslenander. Bildstrl 24 x 18,5 vardera.

Färgbortfall. Pannåskador. Repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK