Svartmålat. Överskåp med spröjsade glasdörrar samt två lådor. Underskåp med dörrpar. Mässingsbeslag. L 96, B 52, H 208. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Sprickor. Senare bemålning och beslag.