SKRIVBORD, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft.

Rak form. Svart skinnplatta. Blind lådor på baksidan. 5 lådor i fronten. Nyckelskyltar i mässing. Raka runda kannelerade ben med mässing slitage. Utdragsskivor på kortsidorna par ställad mässing knoppar. L 150, B 80, H 76. Nyckel finns.

Bruksslitage. Smärre märken och repor. Solblekt på baksidan. Smärre faner skador.

Lähtöhinta
6 000 SEK