SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft.

Profilerat, rakt krön. Dörrpar med hyllinredning och skedhylla. Snedställd skrivklaff med bakomliggande lådinredning. 2 mindre samt två större lådor nedtill. L 104, B 50, H 188. Nyckel finns.

Senare bemålning utvändigt och brunbetsning invändigt. Renoverat och kompletterat. Senare beslag.

Lähtöhinta
4 000 SEK