BÄGARE, silver, rokoko, Johan Steinfort, Stockholm, 1778. Vikt ca 421g.

Trumpetformat liv med ciselerade bård under mynningskanten. Konturerad fot med åsar. Förgylld på insidan av livet. H 20. Johan Steinfort verksam 1740-1790 i Stockholm.

Esineen kunto

Smärre slitage. Graverat monogram AAS. Små bucklor.

Mitä kuljetus maksaa?

    Kaikki hinnat ovat alustavia.

    Ota yhteyttä asiakaspalveluumme

    Puhelin
    Lähetä viesti

    Huutokauppa päättyi:
    CET

    Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?
    Pohjoismaiden korkeimmat loppuhinnat meidän kauttamme myytäessä.

    Ota meihin yhteyttä