KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Finland 1917 resp Sheffield 1912-13. Totalvikt ca 800 gram.

Kaffekanna, gräddkanna, sockerskål. Delvis godronnerade, uppsvängda handtag. H 10-20.

Slitage, smärre bucklor, monogramgravyr på samtliga delar. Kaffekannans handtag något löst och möjligen med sekundära värmeisolerande fyllningar.

Lähtöhinta
4 000 SEK