KRÄFTSERVIS, 7 delar, flintgods, 1900-talets början.

Tallrikarna runda profilerade med röda kräftor i relief mot vit fond. Skål på tre kräftfötter. Diam ca 23-25.

Slitage, repor, sprickor, lagningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK