TALLRIKAR, ett par, porslin. Kina, Qianlong (1736-1796)

Konturerat brätte, dekor i famille rose, i spegeln blomster. Diam 23,5.

Smärre kantnagg. Slitage på dekor.

Lähtöhinta
2 000 SEK