MATTA, semiantik Malajir. ca 308 x 159.

Klarröd botten med närmast täckande polykrom medaljong, stiliserade, människor, djur, växter och geometriska ornament. Benvit huvudbård med stiliserad blomranka och inskription.

Ställvis slitage, malskador. Långsidorna med smärre skador och trampveck, en skadad kortsida.

Lähtöhinta
5 000 SEK