MATTA, old Keshan. Ca 394 x 283.

Mörkröd botten med polykrom medaljong, hörnornament och palmett-, bukett- och blomslingor. Mörkblå huvudbård med palmett-, arabesk- och blomranka.

Ställvis något slitage, smärre malskador. Sidorna med smärre trampveck, en långsida med smärre skador.

Lähtöhinta
7 000 SEK