SÅSSNIPOR, 2 st, SALTKAR, 2 st, samt SKÅL, porslin, kina, 1700/1800-tal.

Dekor i underglasyrblått. Såssnipor, l 19, saltkar, l 9 samt skål, l 17.

Slitage, tillverkningsdefekter, nagg, lagning samt sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK