Muut
295527

IKONER, 2 st, Ryssland 1800-1900-tal.

Oval ikon föreställande Kristus, med silverrizza, stämplar från tiden 1908-17. 7,5 x 9. Rektangulär ikon föreställande Kristus Pantokrator, mässingsrizza. 11 x 13.

Slitage, bucklor, silverrizzan med mindre hål i kanten.

Lähtöhinta
1 500 SEK