SKRIVBORD, chippendalestil, 1900-tal.

Fanerat med mahogny och valnöt. Rektangulär skiva med rundade hörn, i sargen/hörnen fem lådor. Svängda ben med skulpterade tassfötter. L 160, b 85, h 76.

Slitage, smärre fanérskador. En låda fast. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
4 000 SEK