KAFFEPANNA MED LOCK, koppar, 1800-talets första hälft.

Rund form. Handtag med mustaschfäste vid pipen. H 23, diam ca 22.

Bruksslitage. Märken och repor. Små bucklor. Bristningar på locket. Äldre lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK
 Piilota
 Näytä lisää

Important Timepieces 655

35. A. Lange & Söhne, Zeitwerk Striking Time, ca 2019.
Lähtöhinta
750 000 - 950 000 SEK
Tarjoushistoria
Tämänhetkinen tarjous:
720 000 SEK