TALLRIKAR, ett par, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal.

Närmast oktogonala med dekor i underglasyrblått och emaljfärger av figurer i trädgård. Diam 23.

Slitage, en med stjärnspricka, en med kantlagning.

Lähtöhinta
3 000 SEK