CHIFFONJÉ MED SPEGELUPPSATS, senempire/nyrokoko, omkr 1800-talets mitt.

Mahognyfanerad. Spegeluppsats inramad i skurna dekor element. Skrivklaff med lådinredning. 4 lådor i fronten, flankerad av spiralformad dekor. L 91, B 52, H 177. Nyckel finns.

Slitage. Märken och repor. Äldre lagningar. Spegelglaset anlupet.

Lähtöhinta
4 000 SEK