MATSERVIS, 97 delar, porslin, Nymphenburg, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Dekor av blommor, några hausmalereidekor.

30 mattallrikar
30 Assietter
19 sopptallrikar
9 brödtallrikar
2 mindre skålar
Uppläggningsfat
Skål
Ovalt uppläggningsfat med handtag
Ovalt uppläggningsfat
Såsskål
Avlångt fiskfat

Bruksslitage. Nagg.

Lähtöhinta
10 000 SEK